Průmyslové strojně hlazené betonové podlahy

Realizujeme průmyslové strojně hlazené betonové podlahy, vhodné nejen do průmyslových, ale i do občanských staveb, výrobních a skladových hal, dílen, garáží atd. Povrchová a barevná úprava průmyslových podlah může být různá, dle daných potřeb a požadavků zákazníka. Betonové desky jsou z pravidla vyztuženy ocelovými drátky nebo kari sítí její minimální tloušťka je 10 cm. Díky různorodosti povrchových úprav je betonová strojně hlazená podlaha, nejrozšířenější podlahová konstrukce splňující ty nejnáročnější kritéria co se týče pevnosti, odolnosti, rovnosti a především užitné hodnoty, a to nejen v průmyslu.

Pracovní postup

Betonová směs je dopravena na místo realizace podlahové konstrukce v auto domíchávači a není-li možné betonovou směs pokládat přímo z auto domíchávače, obstará další dopravu mobilní nebo stabilní čerpadlo betonových směsí. Po položení betonové směsi na předem upravené podloží opatřené příslušnou izolací, je-li tloušťka desky větší než 20 cm je provedeno vibrování ponorným vibrátorem k minimalizování sedavosti betonu. Podle stavební dokumentace se za pomoci leaserové měřící techniky, určí výškové body nebo-li terče, které budou propojeny stahovací hliníkovou latí do jednotlivých řad (platky). Vzdálenost mezi řadami je cca 80 cm. Dále se provede hliníkovým stahovacím (hrablem) stažení přebytečného materiálu mezi jednotlivými řadami (platkami) a následné zavibrování plovoucí vibrační lištou. Po zavadnutí se strojně provede (otevření) povrchu betonové desky pro následnou aplikaci cementových vsypů nebo potěrů. Míra strojového hlazení se provádí v závislostí na požadované povrchové úpravě průmyslové podlahy. Má-li být výsledný povrch podlahy lesklý a hladký provádí se strojní hlazení, až do úplného vyleštění. Jakmile je podlaha dokončena provede se ochranný nástřik, který zabrání rychlému odpařování vody a zrání betonu. Nakonec se zhotoví dilatační řezy, aby minimalizovali pnutí zrajícího betonu a nevznikali trhliny. Dilatační řezy se vyplní ochranným PVC profilem a po úplném vyzrání betonu se zatmelí dvousložkovým tmelem.

Cementové vsypy

Předmíchané práškové směsi obsahující tříděná tvrdá plniva, speciální cementy a kompatibilní chemické přísady. Používají se pro vytvoření vysoce odolného povrchu monolitických betonových podlah, nazývaných PANCÉŘOVÉ BETONOVÉ PODLAHY (PBP). Po obvyklé úpravě betonu nosné desky se směs vsype na povrch čerstvě položeného betonu. Opakovaným strojním hlazením se vytvoří, hladký a houževnatý povrch s přirozenou nekluzností. Nášlapná vrstva navíc poskytuje zvýšenou odolnost proti vsakování olejů a tuků. Tyto průmyslové podlahy nacházejí uplatnění ve výrobních a skladových provozech, dílnách, velkoobchodech a všude tam, kde je požadován zatížitelný podlahový systém s trvanlivým povrchem.

F1 – Střední zátěž, křemičité plnivo
Panbex F2 – Vysoká zátěž, syntetické plnivo
Panbex F3 – Mimořádná zátěž, kovové plnivo
Panbex F3 EXTREME – Extrémní zátěž, kovové plnivo
Panbex C2 – Vysoká zátěž, syntetické a kovové plnivo s estetickým efektem

 

F1+ – Střední zátěž, křemičité plnivo
Panbex F2+ – Vysoká zátěž, syntetické plnivo
Panbex F3+ – Mimořádná zátěž, kovové plnivo
Panbex F3+ EXTREME – Extrémní zátěž, kovové plnivo
Panbex C2+ – Vysoká zátěž, syntetické a kovové plnivo s estetickým efektem

Rádi vám zodpovíme veškeré vaše dotazy týkající se betonových strojně hlazených průmyslových podlah.