Kvalitní podlaha je základ. Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte dřevěnou podlahu. Dřevo je přírodní materiál, který vdýchne vašemu domovu  originální vzhled i nezaměnitelnou atmosféru. Masivní dřevěné podlahy mají množství výhod. Proto jsou tolik oblíbené.

Krom toho, že je dřevo po staletí používaný přírodní materiál, vyniká především:

  • vysokou životností, neboť dřevěné podlahy z masivního dřeva lze opakovaně renovovat, lze je několikrát přebrousit (doporučuje se 1× za 3 až 10 let dle zatížení podlahy)

  • množstvím vzorů a variant – volbou druhu dřeva, jeho povrchovou úpravou i

  • případným barvením je lze přizpůsobit vašemu interiéru či vkusu

  • dřevěné podlahy mají výborné tepelně izolační vlastnosti, takže nebudete mít pocit chladu od nohou

  • tyto podlahy mají rovněž velmi dobré akustické vlastnosti, dřevo totiž přirozeně tlumí vibrace

  • dřevěné podlahy jsou antistatické, tzn. že nepřitahují tolik prach

Masivní dřevěné podlahy dodají vašemu interiéru majestátnost, nejsou nikterak okázalé, ba naopak a svými vlastnostmi předčí většinu moderních materiálů. Dřevo je ideální materiál, máte-li doma děti. Nestudí a neudržují prach. A tlumí hluk, dupot, rovněž i hlasité dětské dialogy. Tvrdé masivní podlahy jsou rovněž odolné proti poškrábání, což v kombinaci s vhodnou povrchovou úpravou vytváří nejen velmi efektní a originální vzhled, ale i dlouhodobě výhodnou investici.

masivní dřevěná podlaha

masivní dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy rozhodně zaujmou množstvím variací. Lze volit různé druhy dřev (dubové, jasanové, akátové, popř. podlahy z exotického dřeva.). Volbou povrchové úpravy lze docílit velmi zajímavých efektů, např. kartáčování, broušení či patinování. Tvrdé masivní podlahy lze upravit postaršením, thermo úpravou či mořením. Dřevěné povrchy lze rovněž olejovat, voskovat či lakovat. Lak vytváří na podlaze odolnou vrstvu. Lakované podlahy jsou tedy nejméně náročné na údržbu a čištění. Oleje a vosky volíme jako ekologickou alternativou k lakování.

Jelikož je dřevo přírodním materiálem, je náchylné okolní klimatické vlivy. Doporučuji se v domě udržovat vlhkost vzduchu mezi 45 až 60 % a optimální teplota je v rozpětí 18 až 22 °C. V opačném případě může dřevo postupem času nabobtnat, seschnout či popraskat.

Podlahové vytápění

Pokud jste milovníci podlahového vytápění, protože víte, že není nic příjemnějšího, než teplo od nohou, potom je dřevo vhodnou volbou. Díky svým izolačním vlastnostem je dřevo samo o sobě “teplým” materiálem. Navíc jej můžete doplnit nízkoteplotním podlahovým vytápěním, které lze použít pro sílu podlahy alespoň podlah 15 mm.

dřevěná podlaha a konvektor

dřevěná podlaha a konvektor

Rádi vám poradíme s výběrem masivní dřevěné podlahy do vašeho interiéru. Kontaktujte nás.