Naše firma provádí kompletní montáže nosných podlah. dřevěných roštů a pokud zákazník požaduje, tak i včetně tepelné izolaceminerální vlny popř. EPS izolace a kročejovou izolaci k maximální eliminaci možného povrzávání celé konstrukce.

Pro montáž nosného roštu nejčastěji používáme hranoly ze smrkového dřeva s chemickým ochranným nástřikem.Vzdálenost mezi jednotlivými hranoly určuje jejich tloušťka a požadovaná únosnost celé konstrukce, nejčastěji však do 500 mm.

Nášlapné plochy zhotovujeme v jedné až dvou vrstvách s dřevoštěpkových OSB desek tl.12, 15, 18, 22, 25 mm o rozměrech 675 – 1250/2500 mm s následným přišroubováním k nosnému roštu. Vrstvy OSB desek je lepší od sebe oddělit kročejovou izolací, aby nedocházelo k případnému povrzávání podlahy, ale není to bezpodmínečně nutné.

Tato podlahová konstrukce oproti běžným způsobům přináší pro zákazníka celou řadu výhod, jako např.suchý montážní proces, což  je ideální zejména pro majitele starších rodinných domů u kterých není, tak dokonalá izolace proti vlhkosti, nebo dokonce chybí úplně a rozhodli se pro rekonstrukci podlah svého domu (vzdušnost). Majitel takového domu potom nemusí mít strach, že se vlhkost v jeho domě ještě zvětší. Na přání zákazníka je možno pod podlahovou konstrukcí zhotovit jednoduchý a finančně nenáročný systém odvětrávání.

Další obrovskou výhodou této konstrukce je celková váha, která je nižší než u běžných technologií, tudíž tolik nezatěžuje nosné konstrukce, jako např. nosné trámové stropy.

Díky těmto výhodám lze celkem snadno vytvořit rovnou nosnou podlahovou plochu například na „půdě“ starších rodinných domů, při realizaci podlah v půdních bytových vestavbách, nebo jiných staveb a vytvořit, tak další obytné nebo jinak využitelné prostory svého domu, pokud to však umožňuje statika nosné konstrukce.

Na hotovou podlahu z OSB desek lze zvolit, jakákoliv podlahová krytina.

Výhody podlahové konstrukce z dřevěných roštů a OSB záklopem:

  • suchý proces výstavby
  • nízká hmotnost
  • vzdušnost s možnosti aktivního odvětrávání podlahy
  • přírodní materiál
  • variabilita využití

 
image128