Pokud hledáte podlahovou krytinu, která vyniká snadnou pokládku i údržbou, pružností, odolností i širokou škálu dekorů, potom můžete s naprosto klidným svědomím zvolit vinylovou podlahu. Tyto podlahy se stávají stále více oblíbenějšími zejména díky své praktičnosti, což zajisté ocení každá hospodyňka. Stejně tak vynikají i bohatým výběrem rozmanitých vzorů, které dokáži oživit vaši domácnost a vdechnout ji zcela moderní anebo přírodní design.

Vinylové podlahy jsou nejen praktické, ale i “tiché”, díky pěnové vrstvě, která zajišťuje zvukovou či tepelnou izolaci. Dovádějící dětí  či pobíhající domácí mazlíčci tak neruší sousedy. Tyto podlahy jsou navíc odolné i proti mechanickému poškození a poškrábání, takže upadne-li vám na takovou podlahu nějaký předmět, nezanechá na něm stopy, stejně tak i drápky vašeho domácího mazlíčka či drobné nehody a hračky vašich dětí  nikterak nepoznamenají povrch této podlahy. Za to vděčíme tvrzenému ochrannému povrchu. Vinylové podlahy proto velmi dobře snášejí rovněž silný provoz například v obchodech, kancelářích, či třeba v hotelových halách.

Vinylové podlahy jsou odolné proti vodě, jsou stálobarevné, takže se velmi snadno udržují. Nečistotu stačí setřít mokrým hadrem a máte vystaráno. Jsou odolné na běžné domácí nečistoty a díky nepropustnosti povrchu vrchní krycí fólie na ní nezanechá stopy víno, ovocné šťávy, káva, ani běžné domácí chemikálie. Velmi dobře se tak hodí do mokrých prostor, jako jsou koupelny, sauny, toalety. Navíc vydrží i teplo podlahového vytápění.

Nemusí vás děsit vzory panelákových podlah. Moderní vinylové podlahy disponují opravdu pestrou škálou vzorů a  motivů. Velmi snadno tak můžete mít ve svém bytě podlahu imitující dřevo, kámen, dlažbu či třeba korek. Můžete si rovněž vybírat i různé barevné odstíny. Výrobci se předhánějí v pestrosti svých podlah. To ocení především zákazníci, protože si můžou podlahu sladit v podstatě s jakýmkoli interiérem a nemusí přemýšlet nad barvou sedačky či malby pokoje.

Vinylová podlaha Brno

Vinylová podlaha Brno

Jejich obrovskou výhodou je dlouhá životnost. Ta se podle zátěže a provozu stanovuje na třicet až padesát let. Pokud přece jen dojde k poškození některého z dílců, je jeho výměna velmi rychlá a snadná.

Pokládku vinylové podlahy přesto doporučuji přenechat odborníkům, kteří vám poradí, jak typ podlahy je vhodný pro vaše potřeby.  Vinylové podlahy jsou rozměrově stálé, neboť na rozdíl od dřevěných podlah nesesychají. Přesto je důležité ponechat u stěn několika milimetrovou dilatační spáru. Velmi důležitý je také dokonale rovný a čistý podklad, bez přítomnosti mastnot či chemických látek. Stará lepidla musejí nekompromisně pryč! Podklad pod tenkovrstvé podlahy, včetně vinylových  podlah je nutné vždy dodatečně vystěrkovat, a to i když splňuji požadavek na rovnost 2 mm/2m. Stěrkování  samonivelační hmotou se provádí  cementovou stěrkou (na betonový podklad) a nebo anhydritovou stěrkou (anhydrit.podklad). Správný druh stěrky je bezpodmínečně nutné dodržet. Nelze např. na anhydritovou podlahu aplikovat cementovou stěrku, jelikož každý materiál obsahuje jiné složení a má různé vlastnosti, zejména v podobě (rozpínání a smršťování)., což by mělo za následek odtržení stěrky od podkladu.  Doporučená tloušťka stěrky je 3 mm a více. Na nutnost vždy vystěrkováného podkladu ať betonového, či anhydritového upozorňují v podstatě všichni výrobci vinylových a tenkovrstvých PVC podlah ve svých záručních podmínkách. Při nedodržení výrobci omezují a nebo se  úplně distancují od jakýchkoliv záruk na svůj výrobek

Vinylová podlaha Brno

Vinylová podlaha Brno

Podlahové krytiny můžete vybírat jak z měkčeného PVC v rolích tak z lamel či čtverců z tvrzeného vinylu v různých formátech.

Potřebujete-li jakkoli poradit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného typu vinylové podlahy, kterou vám na přání profesionálně položíme.