Laminátové podlahy, laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy představují jedinečnou možnost, jak snadno imitovat a věrně napodobit klasickou dřevěnou plovoucí podlahu. Moderní inovativní technologie dokážou vytvořit tak dokonalou laminátovou podlahu, že je prakticky k nerozeznání od dřeva, avšak svými vlastnostmi značně funkčně tento materiál převyšují. Dnešní laminátové plovoucí podlahy mají naprosto dokonalou strukturu, póry, vystouplá léta i prohlubně. Vše věrně a poctivě zobrazené a opravdu k nerozeznání od dřevěné podlahy. Velkým pokrokem je tvoření lesklé či matné varianty, které imitují zase olej, vosk a lak. I profesionál pak má problém laminátovou podlahu od klasické rozeznat.

Výběr laminátové plovoucí podlahy

Samozřejmě, že laminátové plovoucí podlahy nejsou pouze o napodobování dřeva. Jde také o nejrůznější dekory ať už moderního či klasického vzhledu, které dodají interiéru potřebný šmrnc a glanc. Výběr podlahy je totiž zásadním rozhodnutím, které by nikdy nemělo být uspěcháno. Vše je třeba řádně promyslet, pomocí barevných třídníků porovnat a vybrat tu variantu plovoucí podlahy, které bude nejvíce korespondovat s atmosférou a nádechem domu či bytu. Při volbě laminátové plovoucí podlahy je navíc ta výhoda, že se jedná o uměle vytvořený materiál, je jeho tvárnost a barevné možnosti tak rozmanité, že volba dekoru a barvy je opravdu jen otázkou vkusu a názoru.

Funkčnost laminátové plovoucí podlahy

Laminátová plovoucí podlaha musí plnit hlavně funkci pevnostní a stabilní, ale hned v závěsu je funkce dekorativní. Tu zajišťují mimo jiné podlahové lišty, které jsou k dostání ve stejném dekoru a samozřejmě barvě podlahy. Společně pak tvoří ucelený komplex, který dává podlaze honosný a majestátní ráz. Funkční spojení laminátových plovoucích podlah je pomocí zámkových systémů, které bezchybně a přesně fixují jednotlivé lamely proti jakémukoliv pohybu. Je tak zajištěna stabilita a pevnost celé podlahy. Navíc zámkový systém velmi usnadňuje a urychluje instalaci a pokládku laminátové podlahy. Vše je vyřešeno velmi rychle a snadno.

Oblíbené laminátové plovoucí podlahy

Právě imitace dřeva je pro laminátové plovoucí podlahy tím hlavním tahákem. Jedná se o naprosto nerozeznatelný produkt, který však svými funkčními vlastnostmi dřevo výrazně převyšuje. Moderní technologie dělají z laminátových podlah naprostý prodejní hit, který má své uplatnění napříč celým světem. Laminátové plovoucí podlahy tak jsou opravdovou trefou do černého. Díky svým skvělým vlastnostem vydrží i větší zatížení a výrobci se nebojí garantovat mnohaleté záruky, jelikož jsou si kvalitou laminátových plovoucích podlah opravdu jisti.